Mikołajki na sportowo Aktualności

Mikołajki na sportowo2023-12-12

8 grudnia 2023 roku w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali - Stępocinie odbył się XI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych zorganizowany przez Wójta Gminy Kowala Pana Dariusza Bulskiego, który był również fundatorem nagród. W turnieju uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu gminy Kowala. Po bardzo emocjonujących meczach zwyciężyła drużyna PSP w Kowali - Stępocinie. Nasza drużyna - PSP Parznice - zajęła II miejsce.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: PSP Młodocin Mniejszy, PSP Mazowszany, PSP Bardzice oraz PSP Kończyce-Kolonia. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został  Sujecki Filip z zespołu PSP w Kowali - Stępocinie. Najlepszym bramkarzem okazał się Błażej Mucha z PSP w Młodocinie Mniejszym. Królem strzelców został zawodnik naszej szkoły - Damian Dujka, który zdobył 7 bramek. Ogromne gratulacje dla naszych wszystkich zawodników, którzy walczyli do samego końca i mieli szansę na I miejsce. Wszystkie zespoły  otrzymały puchary, medale oraz piłki. Statuetki otrzymali:  najlepszy bramkarz, strzelec oraz zawodnik turnieju.
Skład drużyny PSP Parznice:
Dujka Damian, Mróz Paulina, Skórnicki Szymon, Wachnicki Cyprian, Glegoła Bartłomiej, Wesołowski Jakub, Domagała Franciszek, Gębski Hubert; opiekun - p. Piotr Karwacki.