NASZE SZKOLNE WĘDROWANIE… Aktualności

NASZE SZKOLNE WĘDROWANIE…2019-09-23

W piątek 20.09.2019r. uczniowie szkoły uczestniczyli  w pierwszym w bieżącym roku szkolnym pieszym rajdzie pod hasłem ”Wędrówka z Pedagogiem” na trasie: Antoniówka-Kozłów-Jastrzębia. Organizatorem imprezy, która miała XXVI odsłonę, podobnie jak w latach poprzednich, było  Szkolne Koło PTSM przy Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.

W rajdzie wzięli udział uczniowie z klasy VIII i VI pod opieką p. Marty Masełek, p. Jadwigi Kwiecień oraz p. Iwony Zielonki-Pyzary.  Impreza rozpoczęła się o godz. 9.20 na stacji PKP w Antoniówce. Następnie młodzi turyści przemaszerowali urokliwymi terenami Puszczy Kozienickiej. Podczas wędrówki uczestnicy mogli podziwiać m.in. malownicze rozlewiska czy przejść się rozległym Królewskim Gościńcem. Podczas trwania rajdu uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych, związanym z tematyką 100-lecia narodzin szkolnego ruchu krajoznawczo – turystycznego oraz ze spostrzegawczości na trasie. Po dotarciu na metę na piechurów czekał słodki poczęstunek oraz kolejna konkurencja – konkurs piosenki turystycznej. Ku zadowoleniu całej grupy okazało się, że nasza drużyna wywalczyła II miejsce, wykonując bardzo radośnie wszystkim znaną piosenkę pt. „Stokrotka”. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.