Rok szkolny 2023/2024 Kronika/Konkursy

  IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II   

,,Szukałem was, teraz wy mnie znaleźliście..."
Jan Paweł II

25 października odbył się w naszej szkole IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II nie przeminie cały…”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 6, 7 i 8. Miło było nam gościć w progach naszej szkoły nauczycieli i uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach - Kolonii,  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym. W konkursie brali udział również reprezentanci naszej placówki. Wszyscy recytatorzy wykazali się wspaniałą i różnorodną interpretacją prezentowanych utworów lirycznych, które wyszły spod pióra Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

Konkurs odbywał się w miłej, nastrojowej atmosferze przy kawiarnianych stolikach, gdzie serwowane były ulubione ciastka Papieża - słynne kremówki. Na początku uroczystości zaprezentowana została sylwetka Jana Pawła II poprzez prezentację multimedialną, ukazującą różne aspekty życia naszego Patrona. Następnie uczniowie przedstawili kilka ciekawostek z życia Papieża. W dalszej części, po wylosowaniu kolejności występu, uczniowie recytowali przygotowane utwory. 
Organizatorzy za główny cel konkursu przyjęli popularyzację poezji Karola Wojtyły/Świętego Jana Pawła II oraz uczczenie pamięci Ojca Świętego, pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego, a także rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży.

Komisja konkursowa przyznała następujące noty:
I miejsce – Amelia Dujko z PSP w Mazowszanach
II miejsce – Amelia Chrząszcz z PSP w Bardzicach
III miejsce – Zuzanna Kajdan z PSP w Kończycach.


Wyróżnienia zdobyli uczniowie:
Nadia Załęcka z PSP w Parznicach
Marcel Wasik z PSP w Młodocinie Mniejszym
Milena Kaszuba z PSP w Młodocinie Mniejszym
Oliwia Lipińska z PSP w Kończycach - Kolonii.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora naszej szkoły  Pana Jacka Jóźwiaka.
Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie.
Uroczystość zorganizowały panie: Wioletta Duralska, Jadwiga Kwiecień, Iwona  Zielonka - Pyzara.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Módlmy się o pokój" 

W Zespole Szkół i Placówek w Chwałowicach odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Mój Najpiękniejszy Różaniec pod hasłem ,,Módlmy się o pokój”. W konkursie wzięło udział ponad 150 uczniów z czterech województw. Podczas gali wręczania nagród można było obejrzeć wystawę poświęconą dziełom misyjnym. W zmaganiach konkursowych brali udział także uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Oskarowi Ogarowskiemu z kl.6 i Filipowi Budzyńskiemu z grupy Biedronki zdobytych wyróżnień.

 

Gminny Konkurs Fotograficzny ,,Rodzina to My - Most nad Pokoleniami"  

Na początku grudnia 2023r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Fotograficzny ,,Rodzina to My - Most nad Pokoleniami". Z przyjemnością informujemy,  że uczniowie naszej szkoły zostali jego laureatami w kategorii II, tj. klasy 5 - 8:
Nikola Włodarczyk kl.6 - II miejsce 
Fabian Zaborski kl.4 - III miejsce. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  
Anna Żytkowska-Prus 

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Karta ze świąt i zabawka choinkowa"

20 grudnia 2023r., rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Karta ze świąt i zabawka choinkowa" organizowany przez Dom Kultury Borki w Radomiu. Uczennica VII klasy z naszej szkoły, Aleksandra Ziętek,  została wyróżniona w kategorii klas IV-VIII.
Bardzo cieszymy się z sukcesu Oli i serdecznie Jej gratulujemy!
Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.
Anna Żytkowska-Prus 
 
 
Gminny  konkurs ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie...Polscy naukowcy"
 

16 lutego 2024 roku w PSP w Młodocinie odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…. Polscy naukowcy”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, estetyczne i kreatywne, a uczestnicy niewątpliwie włożyli w nie dużo wysiłku. Każda z drużyn reprezentująca szkoły z terenu gminy Kowala miała przygotować strój oraz prezentację dokonań wylosowanego przez dyrektora szkoły naukowca. Dyrektor naszej szkoły p. Jacek Jóźwiak wylosował naukowca profesora Jacka Karpińskiego. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Oliwia Sulima, Bartłomiej Gębski oraz Jakub Wesołowski przygotowali prototyp komputera oraz krótką prezentację dokonań i twórczości profesora.
II część konkursu polegała na odpowiedzi na pytania  z działalności i dokonań polskich naukowców. Po bardzo burzliwej i zaciętej rozgrywce jury, w skład którego weszli nauczyciele - opiekunowie szkół oraz dyrektor p. Małgorzata Tomczyk, przyznało I miejsce uczniom z PSP w  Młodocinie, II miejsce zajęła drużyna z PSP w Parznicach, a III miejsce uczniowie z PSP w Mazowszanach. Organizatorzy za cele przyjęli włączenie się w obchody Dnia Nauki Polskiej, zainspirowanie do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacnianie zainteresowania nauką, a także popularyzowanie sylwetek polskich uczonych i przypomnienie ich największych dokonań.
Konkurs odbywał się w miłej, nastrojowej atmosferze. 
Uczniom z naszej szkoły serdecznie gratulujemy.
Opiekunem szkolnym konkursu był  p. Sylwester Kołsut.

 

III Gminne  Dyktando z Języka Angielskiego 

22 lutego dwoje uczniów z naszej szkoły: Nikola Włodarczyk oraz Marcel Borkowski, wzięło udział w III Gminnym Dyktandzie z Języka Angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach- Kolonii. 
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy V - Marcel Borkowski, zajął III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 Gminny Konkurs Ortograficzny

14 marca br. nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Naszą placówkę reprezentowało czworo uczniów z klas IV – VII. Brali oni udział w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – V i VI – VII. Zmagania konkursowe polegały na zapisaniu przez uczestników tekstu ze słuchu i rozwiązaniu testu ortograficznego z elementami językowymi.
Z dumą informujemy, że uczeń klasy V – Marcel Borkowski, zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej, okazał się najlepszym znawcą orografii i interpunkcji polskiej.
Życząc dalszych sukcesów, serdecznie gratulujemy zwycięzcy, natomiast pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i godne reprezentowanie szkoły w konkursie ortograficznym.
 

Powiatowy konkurs ,,Bezpieczni na drodze"

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radomiu. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej oraz wymyślenie hasła. Praca miała propagować noszenie elementów odblaskowych wśród dzieci i młodzieży, a także seniorów oraz promować wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Do konkursu zgłoszono 180 prac z 35 szkół z powiatu radomskiego.
Dnia 22 marca br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Uczennica naszej szkoły Nadia Zięba odebrała nagrodę od Starosty Radomskiego Pana Waldemara Trelki za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym  „Bezpieczni na drodze”.
Uczennica wykazała się dużą pomysłowością, ale także zdolnościami plastycznymi, wykonując swoją pracę.
Nadii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

Konkurs ,,Mój tradycyjny stół wielkanocny"

Z wielką radością informujemy, że uczennice klasy czwartej: Karina Król i Lena Bogacz zajęły drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie ,, Mój tradycyjny stół wielkanocny” zorganizowany przez Zespół Szkół i Placówek w Chwałowicach.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy p. Kasi i p. Ani za obecność i pomoc.

 

Konkurs Literacko-Recytatorski ,, Z literaturą na Ty - humor w poezji i prozie"

9 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach odbył się V Gminny Konkurs Literacko-Recytatorski „Z literaturą na Ty – humor w poezji i prozie”. Udział w wydarzeniu wzięło pięć szkół z terenu gminy Kowala. Naszą placówkę reprezentowały uczennice z kl. 7 - Nadia Załęcka w kategorii poezja oraz Oliwia Sulima  w kategorii proza. Uczennice wykazały się wspaniałą interpretacją przygotowanych tekstów, a Oliwia za występ zdobyła I miejsce.

Gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.


Konkurs Czytelniczy ,,Booktalking"

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali odbyło się oficjalne podsumowanie VI Gminnego Konkursu Czytelniczego  Booktalking – zaprezentuj książkę z zestawu lektur szkolnych. W zmaganiach czytelniczych wzięło udział pięć szkół podstawowych z terenu gminy Kowala-Stępocina, zaśuczniowie mogli zaprezentować swoje preferencje czytelnicze w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 4-6 i klasy 7-8.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas IV – VI, którzy nagrali filmiki metodą booktalkingu, prezentując wybraną przez siebie lekturę szkolną. Warto dodać, że w tej kategorii wiekowej do organizatorów wpłynęło 11 nagrań filmowych.

Z radością informujemy, że reprezentanci naszej placówki zdobyli następujące miejsca:

Zuzanna Jakubowska, uczennica kl. VI – III miejsce;

Marcel Borkowski, uczeń kl. V – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Gminny Turniej w Piłce Nożnej

11 kwietnia w PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się Gminny Turniej  w Piłce  Nożnej. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły z gminy Kowala. Drużyny podzielone były na dwie grupy wiekowe: klasy IV – VI  i VII - VIII. Nasi uczniowie, po trudnej i bardzo wymagającej grze, zajęli III miejsce!
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

 

XVII Przegląd Twórczości Młodzieżowej "Pasterz i Ojciec" pod patronatem Jego Ekscelencji biskupa Marka Solarczyka i Mazowieckiego Kuratora Oświaty

12 kwietnia w PSP nr 4 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu odbył się XVII Przegląd Twórczości Młodzieżowej ,,Pasterz i Ojciec" pod patronatem Jego Ekscelencji księdza biskupa Marka Solarczyka i Mazowieckiego Kuratora  Oświaty. W konkursie wzięło udział przeszło stu uczniów z wielu szkół radomskich i innych gmin z powiatu radomskiego. Z wielką przyjemnością informujemy, iż nasi uczniowie wykazali się różnorodnymi zdolnościami, a także umiejętnościami i zdobyli wiele wysokich miejsc oraz wyróżnień:

- w kategorii multimedialnej:
I miejsce - Anna Maciejewska kl. 6,
II miejsce - Nikola Włodarczyk kl. 6,

- w kategorii literackiej:
I miejsce – Magdalena Kicior kl. 5,
II miejsce – Zuzanna Jakubowska kl. 6,
III miejsce – Nikola Włodarczyk kl. 6,

- w kategorii wiedzy o Janie Pawle II:
I miejsce - Aleksandra Brusik kl. 7,
wyróżnienie - Aleksandra Ziętek kl. 7,
 

- w kategorii recytatorskiej:
wyróżnienia: Patryk Gębski kl. 4, Nadia Załęcka kl. 7,

- w kategorii plastycznej:
wyróżnienia:  Fabian Wólczyński kl. 2, Lara Vatansever kl. 2.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

 

Konkurs ,,Mój Kościół - Moja Parafia"

Ponad 2,5 tys. prac z ok. 100 szkół z diecezji radomskiej zostało zgłoszonych do konkursu plastycznego ,, Mój Kościół – moja Parafia”. Finał konkursu odbył się 15 kwietnia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Organizatorem był Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej. Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że w kategorii klasy 1-3 uczennica naszej szkoły - Nadia Zięba, zdobyła drugie miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej podczas XIX Rajdu Europejskiego

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, historii i działalności Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz gminy Kowala Stępocina. Uczestnicy rajdu musieli wykazać się także zdolnościami plastycznymi, przygotowując plakat z wizerunkiem koguta – jednego z symboli Portugalii. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kończycach - Kolonii, drugą lokatę zajęła reprezentacja z Publicznej Szkoły Podstawowej w Parznicach, zaś trzecie miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Makowcu.

 

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poezji i piosenki obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Chruśniak - kl. 8, Matylda Kaźmierczak - kl. 8, Karolina Jakubiak - kl. 7, Nadia Załęcka - kl. 7, Hanna Skorża - kl. 6. Uczennice wykazały się wspaniałym wykonaniem utworów muzycznych i literackich. Maja Chruślak oraz Karolina Jakubiak zajęły I miejsce w kategorii piosenka anglojęzyczna, natomiast Nadia Załęcka zajęła III miejsce w kategorii poezja anglojęzyczna. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania do konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Gminny konkurs recytatorski pt. ,,Polscy poeci dzieciom"

21 maja przedstawiciele klas I-III wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez PSP w Mazowszanach pt. ,,Polscy poeci dzieciom"Lena Sieczkowska - uczennica kl. 2, zajęła III miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 

Gminny konkurs plastyczny ,,Mali artyści"

22 maja przedstawiciele klas 0-3 wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym ,,Mali artyści" zorganizowanym przez PSP w Młodocinie Mniejszym. Oddział przedszkolny reprezentowała Iga Górecka, klasę 1 - Iga Mucha, klasę 2 - Lara Vanescan, natomiast klasę 3 - Maja Kwiecień. Wszystkie uczestniczki otrzymały wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy!

 

XIII Gminny Konkurs Matematyczny

22  maja w PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny. W konkursie wzięło udział sześć szkół z terenu gminy Kowala. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:
w kategorii klas 5 - 6 III miejsce otrzymała Zuzanna Jakubowska – uczennica klasy 6,
w kategorii klas 7 – 8 III miejsce otrzymał Dorian Pfau - uczeń klasy 8.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Gminna Olimpiada Polonistyczna

23 maja uczennice klasy 8: Maja Chruślak i Matylda Kaźmierczek, reprezentowały naszą szkołę, biorąc udział w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej zorganizowanej w PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym. Do zmagań polonistycznych stanęli uczniowie z czterech szkół z gminy Kowala. Każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał test. Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice zajęły ex aequo II miejsce.
Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych...

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej